• Bana Yarış Bul

    Bana Yarış Bul

    Nasıl bir yarış arıyorsun?

    Örn.: koşu, çocuk, macera yarışı, şehir ismi, yarış ismi…

Mersin Maratonu’nda rekor katılım

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Şube Müdürü Vedat Yüksel, Akdeniz Üniversitesi Radyosu’nda yayınlanan Onur Şentürk’ün hazırlayıp sunduğu Koşar Adım programının bu haftaki konuğu oldu. Yüksel, Mersin Maratonu’nu dinleyenlere anlattı.

‘’124 BİN KAYIT ALDIK’’

Bu yıl dördüncüsü düzenlenecek olan Mersin Maratonu hakkında bilgiler veren Vedat Yüksel, ‘’42k tam parkura katılım sayısını 400 olarak bekliyoruz. Halk koşusu diye tabir ettiğimiz 5k parkuruna da 124 bin kayıt geldi.’’ dedi.

Bir önceki yarışla kıyaslayan Yüksel, ‘’Geçen sene 67 bin katılımcı başvurusu varken, 52 bin kişi koşmuştu. Bu sene önceki rakamı aşacağız.’’ Dedi.

‘GÜMÜŞ PARKUR!’

Beklentilerini söylemeye devam eden Yüksel, ‘’Bu sene parkur oldukça düzgün ve bu sebeple rekor bekliyoruz. Yarışmaya bronz statüsüyle giriyoruz fakat bu sene statümüzü gümüşe çıkarmak istiyoruz. ’’ dedi.

‘TÜRKİYE’DE İKİNCİ’

Başarılarını da anlatan Yükselen, ‘’İstanbul Maratonu’ndan sonra Türkiye’nin ikinci maratonu biziz. Ayrıca Uluslararası Atletizm Federasyonu’nun belirlediği Dünya’nın en güzel yarışları kategorisinde 56. Sıradayız.’’ Dedi.

Fotoğraf: icelhaber33.com

Etiketler:, , , ,

Geri Bildirim gönder...

Onur Senturk

1979 yılında İstanbul'da doğdum. Ömrümün büyük bölümünü bu büyük ve güzel şehirde geçirmeme rağmen bir süre sonra şehir bana yetmemeye başladı ve üniversite eğitimi için Tekirdağ'a taşındım. Daha sonra sırasıyla Antalya ve Kiev'de ikamet ettim. Hayatım boyunca birbiriden oldukça farklı kimliklerim oldu; müzisyen, turizm rehberi, Türk Dili öğretmeni, fuar organizatörü vb. bugünlerde başka bir kimlikle Antalya'da eğitim danışmanı, triatlon antrenörü ve yarış organizatörü olarak bulunuyorum.

Yorum Yaz

*

INSTAGRAM’DA TAKIP ET

FACEBOOK’TA TAKIP ET

Düzenlenen yarışların tarihlerini ve harika spor makalelerini haftalık olarak e-postayla gönderilmesini ister misin?
* = doldurulması zorunludur
www.yarisbul.com © Kendine Uygun Bir Yarış Bul
Tüm hakları saklıdır. | Kullanım Koşulları | Gizlilik Bildirimi