• Bana Yarış Bul

  Bana Yarış Bul

  Nasıl bir yarış arıyorsun?

  Örn.: koşu, çocuk, macera yarışı, şehir ismi, yarış ismi…

Kişisel Acı İniniz – Odanızı Spor Alanına Dönüştürün

Boşta duran odanızı bir triatlet inine dönüştürün.

Her ne kadar bizler evimizin en son triatlon modasına göre döşenmiş olmasını dilesek de, aileniz oturma odasının ortasında duran bisiklet çalıştırıcı (bike trainer) için sizin heyecanınızı paylaşmayabilir. Oyster Works’ten triatlet ve mimar Megan Moynihan’ın tüyolarıyla boş odanızı, bodrumunuzu ya da garajınızı antrenmana tahsis edilmiş bir yere dönüştürün.

 • Duvara sabitlenmiş TV ve CD/DVD çalar iki saatlik sürüşün monotonluğunu kırmaya yardımcı olacaktır. Televizyonu hem trainer’dan hem de yoga yaparken zeminden görebileceğiniz bir yere yerleştirmeyi unutmayın.
  Tavan vantilatörü tehlikeli olabilir, özellikle de bisiklet sürerken ya da ip atlarken. Zemin vantilatörü kullanın – daha iyisi kaliteli bir aspiratör ter ve kokuyu dışarı atmada daha verimli olacaktır. (NuTone Ultra Silent Exhaust Fan, $99, Homedepot.com).
 • Duvardaki pahalı olmayan bir boy aynası kuvvet antrenmanları sırasında formunuzu kontrol etmenize yardımcı olur. (MINDE ayna, 79.99TL, Ikea.com)
 • Odanızı aydınlatmak için LED ampülleri seçin. Zira diğer ampüller gibi ısı vermezler. (Jüpiter sıva üstü LED armatör, 36.27TL, elektrikmarket.com.tr)
 • Triatletler çok şey biriktirme eğilimindedir. Eğer odanızda bir dolabınız varsa kapaklarını çıkartarak hem yer kazanırsınız hem de eşyalara kolay ulaşırsınız. Pahalı olmayan çelik bir raf ünitesi alın. Sonra da eşyaları yüzme, bisiklet ve koşu diye ayırmak için plastik kutular kullanın.
 • Sizin sabah 5’te bisiklet antrenmanınız olabilir fakat ailenizin buna ihtiyacı yoktur. Gürültüyü minimumda tutmak için fiberglas yalıtım kullanabilirsiniz.
 • Çok amaçlı ve portatif kettlebell ler tam bir ağırlık takımından daha az yer kaplar. Bu da onları ev spor salonu için harika bir seçim yapar (24-994TL, HepsiBurada.com). Direnç bantlarını kuvvet antrenmanı için kullanabileceğiniz gibi yarışlarda yüzme öncesi ısınma için de kullanabilirsiniz (Delta, 9.90TL, HepsiBurada.com)
 • Her ne kadar yumuşak olsa ve sesi kesse de halı nem ve koku tutar. Bunun yerine temizlemesi kolay ve yumuşak bir zemin kaplaması seçin (Tatami minder, 55TL, HepsiBurada.com)
 • Antrenman odanıza kendi termostatını koyarak aynı ısıda kalmasını ve sizin ürettiğiniz ısıyı kompanse etmesini sağlayabilirsiniz. Moynihan 20C öneriyor.
 • Turuncu ve kırmızı nabzınızı ve heyecanınızı yüksekte tutar, mavi ise odaklanmanızı ve verimliliğinizi arttırır, diyor Moynihan.

Bu yazı Susan Lacke tarafından Triathlete.com’da yazılan makaleden çevirilmiştir. Orjinaline şuradan ulaşabilirsiniz. 

Etiketler:, , , , , ,

Geri Bildirim gönder...

Onur Senturk

1979 yılında İstanbul'da doğdum. Ömrümün büyük bölümünü bu büyük ve güzel şehirde geçirmeme rağmen bir süre sonra şehir bana yetmemeye başladı ve üniversite eğitimi için Tekirdağ'a taşındım. Daha sonra sırasıyla Antalya ve Kiev'de ikamet ettim. Hayatım boyunca birbiriden oldukça farklı kimliklerim oldu; müzisyen, turizm rehberi, Türk Dili öğretmeni, fuar organizatörü vb. bugünlerde başka bir kimlikle Antalya'da eğitim danışmanı, triatlon antrenörü ve yarış organizatörü olarak bulunuyorum.

Yorum Yaz

*

INSTAGRAM’DA TAKIP ET

FACEBOOK’TA TAKIP ET

Düzenlenen yarışların tarihlerini ve harika spor makalelerini haftalık olarak e-postayla gönderilmesini ister misin?
* = doldurulması zorunludur
www.yarisbul.com © Kendine Uygun Bir Yarış Bul
Tüm hakları saklıdır. | Kullanım Koşulları | Gizlilik Bildirimi