fbpx
  • Bana Yarış Bul

    Bana Yarış Bul

    Nasıl bir yarış arıyorsun?

    Örn.: koşu, çocuk, macera yarışı, şehir ismi, yarış ismi…

Makaleler

Neden Çok Koşuyorum.?

Neden Çok Koşuyorum.?

Neden Kendimi durdaramıyorum.

Endorfin tuzağı bunun adı çünkü; endorfin seni daha fazla koşmaya zorluyor ve tekrarlanan hareketlerde sakatlanmalara davetiye çıkarıyor. Teknik olarak kan laktatının hızla yükseldiği kalp-ritim bölgesinin altında daha az zaman geçiren koşucuların, o bölgede daha uzun süre geçirenlere kıyasla daha hızlı koşabildiklerini keşfetmişler.

Devamını oku

Göbek yağlarımızı eritip , Sixpack nasıl yaparız.?

Aktivite sırasında yağ yakımı için ideal nabız aralığındaysanız (zone2) vücudun çok su kaybetmesini engelleyin..! Zone2 nedir açıklayacağım.!

Belimize strech sarmak , elektrikli sixpad aletleri almak, termal kıyafetler giyip kan ter içinde kalıp , hamamdaki gibi terlemek sadece vücudumuzdaki su miktarını azaltır. Buda antrenmandan döndükten sonra tartıda 1-2 kg eksik fakat ; gerçekçi olmayan bir sonuç ortaya çıkarır.! Öyle olsa herkes saunada 1 saat terleyip incecik bir bele kavuşarak çıkardı..! İnsanları maddi olarak sömürebilmek adına kulaktan dolma birçok yanlış bilgi var internette..!

Devamını oku

Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu 2018 Raporu

Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu 2018 Raporu

Bu yıl 3.sü düzenlenen Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu, Granfondo Kuzey Kıbrıs ve bağlı etkinlikleri çok yakından izleme şansı buldum. Granfondo’ya da katıldım. Bu etkinlikler ilgili amatörce bir analiz yapmaya çalışacağım. Tur 9-11 Şubat tarihlerinde yapıldı.

Devamını oku

RunOnuR – 5 Ocak Adana Kurtuluş YM – 2018

RunOnuR – 5 Ocak Adana Kurtuluş YM – 2018

Finiş. Foto: +Ludmila Senturk

Geçen yıl mart ayından beri koşmadığım yol yarışlarına 07 Ocak’ta Adana YM ile geri döndüm. Daha çok yeme-içme amacıyla geldiğim Adana’da 1:41:08 ile resmi en iyi derecemi koşmak da ayrı bir keyif oldu. Bölge’de geçirdiğimiz 4 gün bütün sene anlatacak kadar güzel anılar bıraksa da en önemlisi eşim ve takım arkadaşlarımla beraber yıla pozitif bir başlangıç yapmak oldu. Her ne kadar organizasyon anlamında standartların altında kalsa da seneye sırf arkadaşlarımla keyifli vakit geçirmek için Adana’ya yeniden geleceğim.

Devamını oku

2018 Yılında Koşu için Kendinize Koyacağınız 10 hedef

2018 Yılında Koşu için Kendinize Koyacağınız 10 hedef

Photo by shutterstock

Yılbaşı arefesi yeni yıl için kararlar alıp, iyi bir başlangıca hazırlanmak için en ideal dönemdir. Koşu için alınacak kadarlar da bu gruba dahil edilebilir. İşte yeni yıl için 10 önerimiz:

Antrenman Kaydı Tutun

Antrenman kaydı gelişiminizi ölçmek için çok gerekli bir araçtır. Aynı zamanda da faydalıdır. Bunun yanında “gerileme” leri anlamak için de değerli bilgiler içerir. Bir kişinin antrenman yüklenmesini birdenbire arttırması, antrenman sırasında artış gösteren bir sızı ya da kaçırılan çok sayıda antrenmanın cevabı kaydınızda bulunabilir. İpucu: Eğer kağıt kalem kullanmaktan hoşlanmıyorsanız Decathlon Coach ya da Strava uygulamaları tam aradığınız şey olabilir.

Yarış Bul Strava grubuna üye olmak için lütfen buraya tıklayın.

Devamını oku

Hangisi daha zor: Maraton mu, Ironman antrenmanı mı?

Hangisi daha zor: Maraton mu, Ironman antrenmanı mı?

Photo: Shutterstock.com

Bir grup araştırmacı tartışmaya son noktayı koydu.

Bir Ironman katılımcısıyla bir maratoncuyu aynı odaya koyun dostane muhabbet kısa bir süre sonra tartışmaya dönecektir:

“Ben 160km bisiklet üstüne sıcakta koşu yaptım” diye bastırır Ironman
“Ayaklarını sürümek sayılmaz, ben gerçekten koştum” diye yapıştırır cevabı maratoncu.

Ve böylece devam eder. Sonuçta hangi yarışın daha zor olduğunu ölçmenin yolu yoktur (çünkü çekilen acı miktarı bireyseldir), uluslararası bir grup araştırmacı her iki etkinliğin antrenman yüklenmesini herhangi birinin etkisi diğerinden fazla mı diye araştırdı.

Devamını oku

Acemi Şansı: Kolay Yüzmek için 8 Püf Nokta

Acemi Şansı: Kolay Yüzmek için 8 Püf Nokta

Eğer doğuştan bir balık değilseniz yüzme triatlonun en ürkütücü tarafı olabilir. Hatırlayacak bir sürü şey vardır. Hem suyun içinde hareket edip, hem de bütün bu şeyleri nasıl hatırlayabiliriz ki?

İşte siz yeni başlayanlar için yüzmeye başlamayı kolaylaştıracak püf noktalar. Yüzme jargonu ve tekniğinizi düzeltme çalışmaları tabiki her zaman gerekli olacak ancak bir yerden başlamak zorundasınız. En iyi başlangıç noktası da yüzme dersleridir. Böyleyken eğer serbest yüzme konusunda becerikliyseniz aşağıdaki 8 tavsiye yüzgeçlerinizin keskinleşmesine yardımcı olacaktır.

Devamını oku

FACEBOOK’TA TAKIP ET

Düzenlenen yarışların tarihlerini ve harika spor makalelerini haftalık olarak e-postayla gönderilmesini ister misin?
* = doldurulması zorunludur
www.yarisbul.com © Kendine Uygun Bir Yarış Bul
Tüm hakları saklıdır. | Kullanım Koşulları | Gizlilik Bildirimi

Yarış Bul
Bülten

Haftalık bültenimize abone olarak spordaki gelişmelerden anında haberdar olun!

Abone olduğunuz için teşekkürler.

Bir sorun oluştu. Bilgilerinizi kontrol ediniz.