• Bana Yarış Bul

    Bana Yarış Bul

    Nasıl bir yarış arıyorsun?

    Örn.: koşu, çocuk, macera yarışı, şehir ismi, yarış ismi…

Senenin son Geyik Koşusu’nda rekor kayıt

Yarış organizatörü Devrim Caner Odabaşıoğlu Akdeniz Üniversitesi Radyosu’nda yayınlanan Onur Şentürk’ün hazırlayıp sunduğu Koşar Adım programının bu haftaki konuğu oldu. Odabaşıoğlu, Geyik Koşuları’nı dinleyenlere anlattı.

UTMB’DEN GEYİK KOŞULARINA

Geyik Koşuları’nın fikir aşamasından bahseden Devrim Caner Odabaşıoğlu, ‘’2011’de yurt dışında ilk UTMB maceram oldu. ‘’Bunu nasıl paylaşabiliriz?’’ diye baktığımızda Geyik Koşuları doğdu.’’ dedi.

PATİKA KOŞULARI DAHA SAĞLIKLI

Koşu yarışları tecrübelerini aktaran Odabaşıoğlu, ‘’İlk Geyik Koşuları’nın katılımcı sayısı 116 – 121 civarındaydı. 4 ve 14 KM yarışlarımız vardı. Her sene katılım sayısı büyüyor. Geçen sene az koşanlar bu sene daha fazla koşmak istiyor. Patika koşuları da bundan nasibini alıyor. Şehirde yol kapatmak oldukça zor. Patika koşuları bu konuda daha avantajlı. Bana göre koşan insan için patika yarışları daha güzel ve daha sağlıklı. ‘’ dedi.

ONLİNE KAYITLARDA REKOR!

İnternet üzeri başvurularda rekor kırdıklarını söyleyen Devrim Caner Odabaşıoğlu, ‘’Online kayıtlarda bu sene, 1290 katılımcıyla rekor kırdık. 149 tane 12 yaş altı bambimiz var. Bizim kinayeli mottomuz olan ‘Koşma oğlum, terlersin.’ yerine aileler Aralık ayında çocuklarını yarışımıza getirecek.’’ Dedi.

TOHUM OTİZM’E FON!

Sosyal sorumluluk projelerinden daha önde olduklarını belirten Odabaşıoğlu, ‘’Yarışın mevsimine göre yarışa son bir ay kala Geyik parkurlarında 10 TL, Bambi parkurlarında 5 TL zam yapıyoruz. Bu zamın tamamını da Tohum Otizm Vakfı’na aktarıyoruz. Özellikle Aralık yarışında daha geç kayıt oluyor bu yüzden Tohum kayıtları daha fazla oluyor. Geçen sene sadece geç kayıttan sağladığımız fonun bu sene 15 bin TL bandında olmasını bekliyoruz.’’ Dedi.

Etiketler:,

Geri Bildirim gönder...

Onur Senturk

1979 yılında İstanbul'da doğdum. Ömrümün büyük bölümünü bu büyük ve güzel şehirde geçirmeme rağmen bir süre sonra şehir bana yetmemeye başladı ve üniversite eğitimi için Tekirdağ'a taşındım. Daha sonra sırasıyla Antalya ve Kiev'de ikamet ettim. Hayatım boyunca birbiriden oldukça farklı kimliklerim oldu; müzisyen, turizm rehberi, Türk Dili öğretmeni, fuar organizatörü vb. bugünlerde başka bir kimlikle Antalya'da eğitim danışmanı, triatlon antrenörü ve yarış organizatörü olarak bulunuyorum.

Yorum Yaz

*

INSTAGRAM’DA TAKIP ET

FACEBOOK’TA TAKIP ET

Düzenlenen yarışların tarihlerini ve harika spor makalelerini haftalık olarak e-postayla gönderilmesini ister misin?
* = doldurulması zorunludur
www.yarisbul.com © Kendine Uygun Bir Yarış Bul
Tüm hakları saklıdır. | Kullanım Koşulları | Gizlilik Bildirimi