• Bana Yarış Bul

    Bana Yarış Bul

    Nasıl bir yarış arıyorsun?

    Örn.: koşu, çocuk, macera yarışı, şehir ismi, yarış ismi…

En Uzun Gece Koşarak ve Pedallayarak Renkleniyor

Uzunetap Proje Koordinatörü Özgür Çelikkaya, Akdeniz Üniversitesi Radyosu’nda yayınlanan Onur Şentürk’ün hazırlayıp sunduğu Koşar Adım programının bu haftaki konuğu oldu. Çelikkaya Longest Night koşusunu dinleyenlere anlattı.

TÜRKİYE’NİN İLK GECE KOŞUSU

Longest Night hakkında bilgiler veren Çelikkaya, ‘’Longest Night Türkiye’nin ilk gece koşusu özelliğini taşıyor. 2013 yılında birincisini gerçekleştirdiğimiz organizasyon git git büyüyerek bugüne geldi. Organizasyonda hem bisiklet hem de koşu kategorileri var. Parkurlarımız farklı seviyedeki sporculara uygun kategoriler sağlıyor.’’ dedi.

SENEYE YILIN EN UZUN GÜNÜ

Programda gelecek yıl hakkında bilgiler veren Özgür Çelikkaya, bu yıl bir gün farkla en uzun günü kaçırdıklarını belirtti. Son iki yarışın 23 Aralık ve 22 Aralık’ta olduğunu söyleyen Çelikkaya, gelecek sene yarışın 21 Aralık (en uzun gece)’ta olacağını söyledi.

900 ONLINE KAYIT

Yarışa yapılan kayıtlarla ilgili veriler paylaşan Çelikkaya, ‘’Şu an bisiklet kontenjanını kapattık. Site üzerinden 900 online kayıt aldık. Koşu için kayıtlarımız devam ediyor. Başvuruların 1000’e tamamlanmasını bekliyoruz.’’ dedi.

PATİKA KOŞULARI İÇİN YERLER AZALIYOR

Yarışın yapılacağı yerle ilgili bilgiler ve görüşler paylaşan Özgür Çelikkaya, ‘’İstanbul’da gitgide patika koşusu yapılacak yerlerin sayısı azalıyor. Birisi Belgrad, birisi Kuzey Ormanları’nın olduğu kısım, bir tanesi de Taşdelen Ormanı. Bunlar korunan son kaleler. Hala çok güzel ve dokunulmamış yerleri var. Bu nedenle Taşdelen Ormanı’nı tercih ettik. Çoğu kişi bilmese de merkezi noktalardan yarım saatlik bir mesafe uzaklıkta.’’ dedi.

GELİRLERİN BİR KISMI BAĞIŞLANIYOR

Longest Night’in sosyal sorumluluk projelerine destek tarafını da belirten Çelikkaya, ‘’Bu yarıştan elde edilen gelirlerin bir kısmı Akut’a bir kısmı da hastalığı olan çocukların dileklerini gerçekleştirmek adına bir derneğe bağışlanıyor.

Özgür Çelikkaya, 2019 yılının takviminin Longest Night yarışından sonra belli olacağını söyledi.

Geri Bildirim gönder...

Onur Senturk

1979 yılında İstanbul'da doğdum. Ömrümün büyük bölümünü bu büyük ve güzel şehirde geçirmeme rağmen bir süre sonra şehir bana yetmemeye başladı ve üniversite eğitimi için Tekirdağ'a taşındım. Daha sonra sırasıyla Antalya ve Kiev'de ikamet ettim. Hayatım boyunca birbiriden oldukça farklı kimliklerim oldu; müzisyen, turizm rehberi, Türk Dili öğretmeni, fuar organizatörü vb. bugünlerde başka bir kimlikle Antalya'da eğitim danışmanı, triatlon antrenörü ve yarış organizatörü olarak bulunuyorum.

Yorum Yaz

*

INSTAGRAM’DA TAKIP ET

FACEBOOK’TA TAKIP ET

Düzenlenen yarışların tarihlerini ve harika spor makalelerini haftalık olarak e-postayla gönderilmesini ister misin?
* = doldurulması zorunludur
www.yarisbul.com © Kendine Uygun Bir Yarış Bul
Tüm hakları saklıdır. | Kullanım Koşulları | Gizlilik Bildirimi